Суббота, 18.05.2024, 09:26 | Приветствую Вас Гость

Медицина

Главная » Статьи » Боли » Боли

Болить вухо що робити

Болить вухо що робити

Гострий, різкий, стріляючий біль у вухах запам'ятовується надовго. Навряд чи хто-небудь захоче випробувати такі малоприємні відчуття ... Спробуємо розібратися в причинах виникнення болю у вухах, способах лікування і запобігання. 
Грип чи інша гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ), переохолодження в морозну погоду і навіть вагітність може привести до ослаблення імунітету і дати ускладнення на вуха. 
Болить вухо що робити
Вухо - орган слуху і рівноваги. Воно складається з трьох відділів: 
1. Зовнішнє вухо - вушна раковина і зовнішній слуховий прохід. 
2. Середнє вухо - барабанна порожнина з трьома слуховими кісточками (молоточок, ковадло і стремінце), слухова труба. Середнє вухо відокремлена від зовнішнього слухового проходу барабанної перетинкою. 
3. Внутрішнє вухо - вестибулярна (півкруглі канали та переддень) і слухова (равлик) частину. Читати далі 
Звук змушує коливатися барабанну перетинку, яка впливає на слухові кісточки. Трансформована звукова хвиля через підставу стремечка тисне на вікно передодня равлики внутрішнього вуха. Певна частота звуку викликає коливання цілком певних волоскових клітин равлики, які, в свою чергу, перетворять механічні коливання в нервовий імпульс. Далі цей імпульс по проводять шляхах слухового аналізатора потрапляє в скроневу частку кори головного мозку. 
Болить вухо що робити
Найпоширенішим серед різних захворювань вух є отити. Отитом називається запальний процес одного з трьох відділів вуха. Виділяють зовнішній, середній або внутрішній отит. 
У переважній більшості випадків, коли говорять, що болить вухо, мають на увазі середній отит, який може бути як гнійним, так катаральним (слизовим). 
А виникає середній отит в результаті проникнення бактеріальних збудників в барабанну порожнину, слухову трубу або кісткові структури середнього вуха. 
Хвороба починається з відчуття закладеності або шуму у вусі, але температура при цьому, як правило, залишається нормальною. Якщо дані симптоми Не починати лікувати, то з'явиться біль, підвищиться температура і погіршиться загальний стан. Якщо і зараз не звернутися за допомогою, то біль може посилитися і почати віддавати в зуби, в шию, в очі, а температура підніметься до 38-39 ° С. 
Болить вухо що робити
Потім барабанна перетинка перфорується - проривається під тиском, який би всередині барабанної порожнини гною. Після того, як з вуха "потекло", біль у вусі і температура знижуються, хворому стає значно легше. У наступній стадії барабанна перетинка закривається і приймає свій звичайний вигляд. Без правильного і своєчасно призначеного лікування гострий середній отит може перейти в хронічну форму, при якій гострота слуху знижується. У рідкісних випадках доходить до поширення запального процесу в мозок (менінгіт, абсцес мозку). 
Рідкісний читач, ознайомившись з вищевикладеним, приступить до самолікування. Наведемо основні напрямки терапії. Перший крок в лікуванні середніх отитів - судинозвужувальні краплі в ніс, які необхідно капати за всіма правилами, щоб розчин потрапив на бічну стінку носоглотки - область, де розташовується отвір слухової труби. Саме краплі в ніс знімають набряк носоглотки, відновлюючи природну прохідність слухової труби. Потім можливе введення антисептичних розчинів в слуховий прохід. Іноді при сильних болях в вусі застосовуються краплі, що викликають анестезію, нерідко використовуються протизапальні гормони. 
Болить вухо що робити
Особливу роль в лікуванні отиту грають антибактеріальні препарати, які повинні не тільки діяти на бактерії, що викликали отит, але і добре проникати в барабанну порожнину. Застосовується також УВЧ-терапія, призначаються полівітамінні комплекси. 
Бережіть своє здоров'я, одягайтеся тепло взимку, адже отит супроводжується болем, яка за силою нагадує зубний біль, а іноді і перевершує її. Крім того, підвищений тиск стремечком на мембрану передодня внутрішнього вуха, через розвиток інфекції в барабанній порожнині, може викликати хворобу Меньєра, або в простолюдді «морську хворобу», що характеризується епізодами запаморочення, шумом у вухах, зниженням слуху, горизонтальним ністагмом (безладний рух очей зліва направо), нудотою, блювотою, пітливістю, блідістю. Такого нікому не побажаєш!

Категория: Боли | Добавил: 329 (07.08.2016)
Просмотров: 693 | Теги: вухо | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 7
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0