Суббота, 18.05.2024, 23:00 | Приветствую Вас Гость

Медицина

Главная » Статьи » Другое » Другое

Цікаво про сон

1. Пересипання не небезпечно для здоров'я, зате погано для свідомості: якщо спати занадто довго, входиш в стан тамаса, тобто інертності, лінощів. Якщо ви прокинулися і вам нічого не хочеться, але є сильне бажання ще повалятися, а починати день чомусь важко, швидше за все, ви спали надто довго. Здоровим людям середнього віку для повного відновлення досить 5-8 годин сну, а в літньому віці - і того менше. 

2. У природі уночі сплять тільки нічні хижаки-м'ясоїди. Вегетаріанська їжа, особливо зернові, бобові, вночі майже не перетравлюється, тому корисніше всього вибудувати свій режим сну і неспання за сонцем: вставати на світанку або трохи раніше, а лягати через 3-4 години після заходу сонця. Природно, взимку в середній смузі Росії це не так просто, доведеться робити поправки. 

3. Не накривати з головою, навіть якщо трохи мерзнете вночі: краще добре укрити ноги і все тіло досить теплою ковдрою, голову ж залиште неприкритою. Чи не кутайтеся, це призводить до кошмарів. Якщо будете накриватися вночі з головою, ви почнете вдихати власний відпрацьоване повітря з газоподібними відходами організму, що шкідливо. 

4. Добре провітрюйте кімнату перед сном, навіть взимку. Але, коли лягаєте спати, кватирку краще закрити - протяги вночі неприпустимі і з точки зору застуди, і по міркування збереження енергії. 

5. Дуже корисно спати під великим вікном, так щоб на вас потрапляв місячне світло, особливо в повний місяць. Такий сон дає спокій, тверезо мислити, гармонізує енергетику. А ось під прямими променями сонця спати шкідливо. 

6. Найсприятливіший час для сну - з 20-22 год до 3-6 ранку. До того ж встановлено, що мозок найкраще відпочиває до півночі, тобто найціннішими є кілька перших годин нічного відпочинку. Лягати спати краще всього через 3-4 години після заходу сонця і не раніше ніж через 2-3 години після їжі, особливо важкої. 

7. Якщо у вас сильний стрес на роботі, дозвольте собі поспати трохи довше, ніж зазвичай. Сон, як і час, лікує будь-які рани, тому ранок вечір мудріший. 

8. Цікаво те, що начальники потребують уві сні менше, ніж підлеглі: з точки зору сну вигідніше бути керівником (багато президентів і лідери зовсім мало спали, Махатма Ганді спав 4 години). Люди фізичної праці потребують уві сні більше, ніж офісні працівники: тканинам їх тіла необхідно відновитися, а їжа, яку вони споживають, зазвичай більш калорійна і важка. Якщо ви активно займаєтеся спортом і тим більше качаєте м'язи, потрібно відводити більше часу на сон. Люди розумової праці можуть спати зовсім мало, це нормально. 

9. Під час нічного сну (за умови, що ви лягаєте вчасно) природним чином розпрямляється хребет. Якщо у вас проблеми з хребтом (сутулість, сколіоз, остеохондроз) або з суглобами, неодмінно постарайтеся налагодити режим нормального сну за сонцем - побачите, який файний буде результат! Сила гравітації Землі збільшується вночі. Місяць ж впливає на всі рідини на планеті. Тому спати корисніше за все в темний час доби, а вдень здоровим людям спати шкідливо. 

10. Сонячне світло стимулює шишковидну залозу, серце і судини, лімфатичну і ендокринну системи і, звичайно, травлення - ще 5 причин лягати спати і вставати за сонцем: здоров'я дорогого коштує! 

11. Якщо ви опинилися в ситуації алкогольного сп'яніння, краще, що можна зробити, - це заснути, навіть якщо на дворі день і світить сонечко. Сон краще всього іншого справляється з негативними факторами впливу алкоголю. 

12. Чи шкідливо лягати спати на зовсім порожній шлунок, звичайно, якщо ви не голодуєте кілька днів спеціально. Лягати з набитим животом теж погано, навіть якщо ви 100% -ний вегетаріанець. Краще всього з'їсти тверду їжу за 3-4 години до сну або раніше. Навіть найкраща їжа вночі майже не перетравлюється, виняток становить лише молоко. 

13. Якщо у вас здорове серце, спати ідеально на лівому боці. На спині спати шкідливо для головного мозку, в такому положенні допустимо спати (не кожен день) тільки за умови, що ви займаєтеся йога-Нідра або усвідомленими
Выделить сообщение
сновидіннями. Особливо шкідливо спати на спині відразу після їжі - порушується травлення. На животі спати теж небажано, такий сон вважається тамасіческой, т. Е. Залишить після себе відчуття ліні, втоми, невпевненості в собі, свідомість буде важке і несприйнятливе. Даоські майстри на додаток до вищесказаного відзначають такий нюанс: саме природне положення для сну - підкласти одну долоню під голову, подушку або обхопити голову рукою. 

14. Перед відходом до сну корисно хоча б 5 хвилин помедитувати. Якщо ви не знаєте ніякої спеціальної техніки медитації, просто поспостерігайте за своїм спокійним диханням, намагаючись ні про що не думати (НЕ пережовувати події тижня, що минув і не турбуйтеся про день прийдешній). 

15. Ідеальний час для пробудження - за 90-45 хвилин до світанку. Цей період, так звана Брахма-Мухурта, або годину Бога, - найкращий час для медитації, молитви, йоги та інших енергетичних і духовних практик. Йоги вірять, що людина, яка встає до світанку, «знаходить сонце всередині себе» (т. Е. Духовно реалізується). Безсумнівно, вставати за сонцем корисно при сотнях різних скарг на здоров'я, та й саме по собі цілюще. 

16. Перед сном корисно робити медитацію «Тратак» на свічці: вона і оздоровлює очі, і вводить розум в стан ментальної паузи. Після такої медитації сняться приємні, легкі сни. 

17. Якщо ви займаєтеся йогою, рекомендуємо освоїти практику йога-Нідра. Робіть її протягом 30-60 хвилин безпосередньо перед сном, і ви побачите, як швидко станете висипатися. Практикою йога-Нідра можна скоротити час необхідного сну на 2-3 години і більше. Її можна робити і вдень. 

18. Серед йогів вважається несприятливим лягати головою на захід, цей напрямок іноді здатне приносити погані, важкі сни, можуть снитися померлі родичі. 

19. Спати краще в мінімальній кількості одягу або голяка. При цьому необхідно накритися досить теплою ковдрою, щоб не мерзнути, інакше сон буде неспокійним (і присниться Північний полюс!). Якщо ви можете регулювати температуру в кімнаті, де спите, вона повинна бути трохи нижче, ніж днем ​​(18-22 градуса). 

20. Корисно робити перед сном Наді Шодхана пранаяму або більш простий варіант Анулов-Вілом пранаяму - почергове дихання: вдихайте через ліву ніздрю, видихайте через праву, потім знову вдихайте через праву, а видихайте через ліву, і так 10 і більше циклів. Таке дихання заспокоює і розслабляє. 

21. Голова повинна лежати вище, ніж ноги. Якщо ви хочете, щоб ваші сни стали більш яскравими і насиченими (або навіть усвідомленими), подбайте про те, щоб подушка і постіль не були занадто м'якими. Чоловікам корисно спати на жорсткому, це дає силу і бадьорість, допомагає зберігати сексуальну енергію. Однак вранці тіло не повинно ломити. Якщо тіло ломить, ліжко все ж занадто жорстка. 

22. Влітку дуже корисно спати на відкритому повітрі. Подбайте тільки про те, щоб вас не турбували комахи і змії, якщо вони водяться в цій місцевості. 

23. Намагайтеся не тримати в спальні ніякої їжі, це несприятливо з точки зору енергетики. На нічному столику корисно залишати стакан води: випийте півсклянки перед сном і півсклянки вранці відразу після пробудження. Це дуже корисно. 

24. Постіль повинна бути не менше 30 см заввишки: сон в ліжку на підлозі може принести дивні або лякають сни. 

25. Не допускайте своїх домашніх улюбленців - котів і собак - спати разом з вами, це несприятливо для енергетики. В крайньому випадку ваш улюбленець повинен спати на килимку на підлозі, в ногах вашому ліжку. 

26. На ніч корисно прийняти ванну або душ комфортної температури і зробити самомасаж підходящими вам аюрведичні маслами. Якщо ви втомилися, треба хоча б розтерти маслом долоні і стопи. 

27. Якщо вам приснився поганий сон і вранці ви сам не свій, не переживайте. Сни, зміст яких заснована на пристрасті, прихильності або відразі, з йоги вважаються недійсними, порожніми, вони не збуваються. 

28. Ранок добре почати з спорожнення кишечника, потім - водні процедури. Після ранкового обмивання водою
Выделить сообщение
прохолодною або комфортної температури дуже корисно зробити дихальну практику - пранаяму - Агнісара-крия, яка очищає організм від газів, накопичених за ніч, і кров. 

29. Досвідчені йоги вранці роблять також Бхастріка-пранаяму - дихання ковальських міхів, яке додає бадьорості, і Наулі - хвилю, яка стимулює кишечник і сприяє гарній роботі всієї травної системи. 

30. Всі люди бачать сни, як правило 3-4 за ніч, але деякі люди зовсім їх не запам'ятовують. Це не дуже добра ознака. Якщо ви вважаєте, що вам не сняться сни, можливо, ви погано висипаєтеся або порушені якісь основні правила хорошого сну (уважно прочитайте весь цей текст і приміряйте на себе поради). 

31. Щоб підвищити якість снів, зробити їх більш яскравими, живими, тактильними та пригодницькими, заведіть щоденник сновидінь. Покладіть його разом з ручкою або олівцем поруч з ліжком і коротко записуйте сни відразу після пробудження, можна навіть ставити оцінки яскравості снів. Побачите, протягом 1-2 тижнів якість снів значно покращиться, ви будете засипати в передчутті казкових пригод і польотів. 

32. Один раз на місяць корисно практикувати стриманість від сну протягом доби. Це робиться в повний місяць або молодик. Таким чином можна позбутися від шкідливої ​​звички (наприклад, кинути палити) або сформувати намір досягти чого-небудь (наприклад, згадати успішно пройти співбесіду наступного тижня і т. П.). В ході практики постарайтеся не напружувати очі, не хвилюватися і не вживати підбадьорливі напої. 

33. йогів відомі методи усвідомлення себе уві сні - входження в стан усвідомленого сновидіння. Деякі люди за своєю природою здатні на це, а інші можуть цьому навчитися. У усвідомленому сновидінні можна зберегти власну ідентичність, як днем, а також накопичувати досвід, опрацьовувати карму, як і під час неспання, створювати різні фантастичні ситуації, зустрічатися з іншими людьми і навіть практикувати йогу. 

Ким би ви не були - начальником або підлеглим, російським або африканцем, йогом, Сироїд, вегетаріанцем, футболістом, президентом або просто людиною, яка шукає щастя у своєму житті, - правильний підхід до сну може значно поліпшити ваше життя. Налагодивши регулярний, легкий і освіжаючий сон, ви побачите, як ваше здоров'я стане міцнішим, а розум загостриться, ви отримаєте здатність схоплювати все на льоту. Повірте, хороший сон - безцінний! Він дає природне людське стан - безпричинної радості, коли перше, що ви робите вранці, це широко, щиро посміхаєтеся без будь-якої видимої причини цього чудового світу і самому собі.

Категория: Другое | Добавил: 329 (19.08.2016)
Просмотров: 392 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Меню сайта
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 7
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0